Spotkanie  z utalentowanymi Braniewiankami.

8 listopada 2023 r. w Kino Baszta – Braniewskie Centrum Kultury uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorami oraz pokazie specjalnym filmu krótkometrażowego „Trzy samochody”. Mieliśmy przyjemność zobaczyć i usłyszeć pochodzącą z Braniewa Alicję Sokół – reżyserkę filmu, studentkę Warszawskiej Szkoły Filmowej, laureatkę nagrody im. Lucjana Bokińca na 46 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za film „Mój brat rybak”, współscenarzystkę czwartego sezonu „Kontroli” i serialu „Random” oraz braniewiankę Aleksandrę Biedrzycką – studentkę ASP w Krakowie, która stworzyła bardzo ciekawe animacje do filmu „Trzy Samochody”.

W spotkaniu uczestniczyli również: autor zdjęć-Kajetan Falkowski, dźwiękowiec-Kornel Duchaczek oraz montażysta- Ihnatii Mozgunov.

Film ukazuje trzy rodziny ukraińskich uchodźców, które znalazły azyl w nadmorskiej miejscowości w Polsce. Każda z nich snuje swoją opowieść o niebezpiecznej ucieczce przed wojną. Ich samochody przewiozły wraz z nimi kawałek tragicznej historii życia, które już nigdy nie będzie takie samo.

„Trzy samochody” to dyplomowy film dokumentalny wyprodukowany przez Warszawską Szkołę Filmową, miał swoją premierę w konkursie kwalifikującym do Oscara Warsaw Film Festival ! Film został nominowany na 35. PFF America, czyli na Festiwalu Filmów Polskich w Chicago.

Po pokazie filmu wysłuchaliśmy na żywo wywiadu z autorami filmu, który poprowadziła dziennikarka Radio ESKA pani Marta Hajkowicz i obejrzeliśmy wystawę prac autorki Aleksandry Biedrzyckiej, przedstawiającą kolejne etapy ilustracji do finalnej wersji animacji.

Spotkanie z twórcami tego filmu uświadomiło nam, kolejny raz, że warto realizować swoje młodzieńcze marzenia. Czekamy na kolejne produkcje filmowe i życzymy twórcom filmu zdobycia w przyszłości (a co tam) Oskara! Zapraszamy do śledzenia naszych mediów. Niedługo relacja z wywiadu Mediaaktywnych z Alicją Sokół! 

Skip to content