W zeszły piątek – 30 czerwca 2023 r., nasza ekipa miała wyjątkową okazję, aby jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wejść w świat medialny! Tym razem zagościliśmy instytucji medialnej w Elblągu, a dokładnie w siedzibie Dziennika Elbląskiego.

Podczas wizyty studyjnej, dowiedzieliśmy się jak wyglądały początki dziennikarstwa na Warmii i Mazurach oraz warunki tej pracy na przestrzeni kilku zeszłych dekad. Daną wiedzę przekazał nam rzetelny dziennikarz sportowy – Pan Jerzy Kuczyński.

Pomimo rozwiniętej technologii w obecnych czasach, praca dziennikarza nie jest wcale bardziej powszechną pracą. Wręcz przeciwnie – w Polsce, jak i na całym świecie brakuje tych właściwych dziennikarzy. Dodatkowo coraz bardziej zmniejsza się zapotrzebowanie na gazetę papierową, a media społecznościowe potwierdzają to, że ludzie chętniej czytają o negatywnych newsach.

Poznaliśmy także ciekawe przypadki jak i trudności, które spotkały pracowników redakcji. Dziennikarka Pani Kamila Kornacka z managerem ds. reklamy, panią Elwirą Kowalską z Dziennika Elbląskiego przekazały nam bardzo cenne wskazówki, które są niezbędne w pracy dziennikarza/dziennikarki – należy dopiąć celu, który sobie wyznaczyliśmy. Należy być na czas, aby nie przegapić najważniejszego punktu wydarzenia oraz to, żeby nie dać się okiełznać dla osoby, którą obejmujemy wywiadem.

Dodatkowo mieliśmy przyjemność porozmawiać z fotoreporterem Dziennika Elbląskiego, który także podzielił się z nami istotną sugestią – trzeba mieć oczy dookoła głowy, wyłapywać najważniejsze momenty, zwracać uwagę na reakcje ludzi. Należy uchwycić moment, tak, aby zachować w nim towarzyszące mu uczucia.

Niezmiernie dziękujemy za tak wartościowe dla nas spotkanie.

Możemy zdradzić, że nasze współprace nie dobiegły jeszcze końca…

Skip to content