Młodzież ma głos. Czy na pewno? — myśl ta była motywem przewodnim dzisiejszego spotkania organizacyjnego w Zespole Szkół Budowlanych z udziałem przedstawicieli samorządów szkolnych z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie. Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Młodzieżowego MediaAktywni. Poprowadził je samorządowiec, Pan Wicestarosta Krzysztof Kowalski oraz przedstawiciel NGO. Dziś staraliśmy się przekazać młodzieży, jak istotne jest ich zdanie w pracy zmierzającej do poprawienia ich życia w szkole a także poza jej murami.

Pan Wicestarosta Krzysztof Kowalski opowiedział m.in. o współpracy JST z samorządami uczniowskimi. Podkreślił, jak aktywnie działa młodzież i że potrafi ona zaskoczyć również samorządowców z wieloletnim doświadczeniem.

Przedstawiciele samorządów uczniowskich podzielili się z gośćmi, jak wygląda ich praca, o powstawaniu przyszłej Młodzieżowej Rady Powiatu, a także o nadchodzących wyborach do RM.

Owocne spotkanie zwieńczyło przedstawienie gościom Projektu Młodzieżowego MediaAktywni. Postaraliśmy się zachęcić do udziału młodzież, nie tylko działającą w samorządach.

Skip to content